جستجو:       جستجوی پیشرفته    ورود / ثبت نام      
 سبد خرید شما خالیست !

سه شنبه, 1 اسفند, 1396    مستند دوبله فارسی ابر تخریب National Geographic: Mega Breakdown
    
مستند دوبله فارسی ابر تخریب National Geographic: Mega Breakdown
کد محصول: 1111848
4 عدد دی وی دی  

قیمت : 6,500  تومان
 
 مستند ابر تخریب

Mega Breakdown

محصول: National Geographic

قابل اجرا در کامپیوتر و کلیه ی پلیرهای خانگی

دوبله فارسی


با گروهی همراه شوید که به دنبال جمع آوری و بازسازی بوسترهای سوخت جامدی هستند که سفینه های فضایی را به سمت مدار فضایی هدایت می کنند. تکنسین ها، دریانوردان و مهندسان این قسمت های بسیار مهم را جمع آوری، بازیابی و بازسازی کرده و اطمینان حاصل می کنند که مجدداً می توانند از این قطعات برای پرتاب موشک استفاده کنند. اگر تمام جزئیات را با دقت رعایت نکنند، فاجعه ای رخ خواهد داد. در بیست و هشتم ماه ژوئن سال ۱۹۸۶، ناسا ۷ فضانورد خود را در یک سانحه هوایی از دست داد که دلیل آن نقص فنی کوچکی در یکی از بوسترهای سوخت جامد بود. افرادی که بر روی بوسترهای سوخت جامد کار می کنند با خطرات بسیار زیادی روبرو هستند، اگرچه افراد کمی از این مسئله اطلاع دارند. آنها باید دست به هرکاری بزنند. از شیرجه زن در آبهای آزاد گرفته تا کار با مواد منفجره. اگرچه مرحله پرتاب سفینه فقط چند دقیقه به طول می انجامد اما این تازه آغاز سفر است و جان فضانوردان و موفقیت کلی برنامه فضایی هنوز با خطرات بسیاری مواجه است.

این مجموعه شامل ۱۲ قسمت به شرح زیر است:
Mega Breakdown: Train Wreck
ابر تخریب: بازیابی قطار

Mega Breakdown: Miami Super Stadium
ابر تخریب: استادیوم میامی
اورِنج بال، خانۀ تیم های میامی دالفینز و سوپر بالز، اکنون ویران شده تا جا برای استادیومی جدید باز شود. نه تنها زمان زیادی برای انجام آن نیست، بلکه همه چیز باید بازیافت شده و دوباره استفاده شود.

Mega Breakdown: 747 Breakdown
ابر تخریب: تفکیک ۷۴۷
پس از سی سال، هنگامی که یک جامبوجت به پایان عمر خود میرسد یا سر از انبار اوراق در آورده یا در انتهای باند خواهد پوسید. اما در مرکز هوا-فضای اِوِرن گرین در مارانای آریزونا، هواپیماهای از رده خارج شده دوباره بازیافت میشوند. ما شاهد مراحل این کار خواهیم بود.

Mega Breakdown: Dam Buster
ابر تخریب: تخریب سد
گروهی از کارشناسان بسیج شده اند تا ۲۵۰۰۰ تن سد تشکیل شده از بتون و فولاد را خرد ، حفر و تبدیل به بازیافت کنند. فشار وارد می شود: آنها تنها نیمی از زمان لازم برای کامل کردن کار را در اختیار دارند اوضاع نامساعد است، بزرگترین تلاش آنها پشت این سد قدیمی نهفته است – نزدیک به یک قرن است که یک میلیون یارد مکعب تخته سنگ، شن و ماسه در برابر مسیر رودخانه بر روی هم چیده شده است. این تیم برای برداشتن سد، نقشه بنیادی و خطرناکی که هرگز مورد آزمایش قرار نگرفته است، بکار می برد: تبدیل انرژی از طوفان در برابر آوار. اگر آنها موفق نشوند، نسل ماهی آزاد و تخم ریزیش نابود می شود.

Mega Breakdown: Soviet Doomsday Sub
ابر تخریب: وداع با زیر دریایی شوروی
در دورترین نقطه روسیه شمالی گروهی از مهندسان آماده خنثی کردن بزرگترین زیردریایی هسته ایی جهان به نام تایفون هستند. زیردریایی از نوع اژدرافکن هسته ایی. روزگاری این هیولا ی جنگی هراسناک اقیانوس های جهان را پیموده و مجهز به ۲۰ موشک هسته ایی مرگبار بوده است. اکنون که جنگ سرد به پایان رسیده ، تایفون آماده نابود شدن است. اما غیرفعال کردن این زیردریایی با دو رآکتور اتمی یک ماموریت مخاطره آمیز است. این گروه برای جداسازی مخزن رادیواکتیو هسته ایی ، هدایت زیردریایی به خشکی و برش بدنه آن به قطعات کوچک و مناسب برای بازیافت، حداقل به یک سال زمان نیاز دارند.

Mega Breakdown: Bridge Breakdown
تخریب: تخریب پل
یک تیم تخریب جوان باید پلی تاریخی را به منظور بازیافت ۲۵ هزار تن فولاد، بتن و ملات پایین آورده، و در عین حال مقاومت آنها را آزموده، با شرایط محیط مبارزه کرده و با گذشت زمان مسابقه میدهد.

Mega Breakdown: The Italian Bridge
ابر تخریب: پل ایتالیایی
پل پیاچنزا در فاصله ۶۴ کیلومتری میلان. این سازه ساخته شده از فولاد و بیتن از سال ۱۹۴۹ شهرهای پیاچنزا و لودی رو به هم مرتبط کرده و با طول بیش از یک کیلومتر برفراز رود پو قرار گرفته است. اما در سال ۲۰۰۹ یک سیل خطرناک سبب شد تا ارتفاع رود پو بیش از ۶ متر بالا بیاید.

Mega Breakdown: Speed – Porsche in Pieces
ابر تخریب: پورشه
بسیاری از شکارچیان از سرعت خود برای بقا در بازی جست و گریز حیات وحش بهره می برند. سرعت عامل تعیین کننده ای است برای پیروزی.

Mega Breakdown: Prison
ابر تخریب: زندان
تخریب یکی از دشوارترین پروژه های تاریخ، سازه ای که به معنی واقعی نفوذ ناپذیر ساخته شده بود…. زندان ریور فرانت واقع در کامدن – نیوجرسی

Mega Breakdown: Phantom Jet
ابر تخریب: جت فانتوم
هواپیمای فانتوم اف ۴ نقش مهمی در اسکادران هوایی ارتش امریکا، اروپا و آسیا ایفا می کند. سرعت، چالاکی و قدرت آتش بالای این هواپیما آن را به یکی از دقیق ترین و مرگبارترین جت های شکاری دنیا تبدیل کرده است. این هواپیما تقریباً در تمام نبردهای مدرن نقش مهمی ایفا کرده است، از جنگ ویتنام گرفته تا جنگ ایران و عراق و یا حتی جنگ فعلی افعانستان. اما حتی این جنگجویان بالدار هم عمر مفیدی دارند. برخی از اف ۴ های قدیمی به عنوان هدف های تمرینی وبدون سرنشین استفاده می شوند، برخی از آنها قطعه قطعه شده، بخش هایی که هنوز کارایی دارند مورد بررسی قرار گرفته و در سایر هواپیما استفاده می شوند. پروسه تخریب این هواپیما به تنهایی دو و نیم ماه زمان می برد… کاری بسیار خطرناک چراکه هریک از این هواپیماها تا دندان مسلح اند. به علاوه صندلی هواپیما که به یک راکت برای ایجکت کردن مجهز است و همچنین یک جفت موتور توربوجت. تیم متخصصی که وظیفه تخریب این هواپیما را به عهده دارند به خوبی از اهمیت این کار آگاه اند. یک حرکت اشتباه در هنگام جداسازی قطعات می تواند باعث آسیب دیدن آن قطعه شده و یا در شرایط وخیم تر باعث آسیب دیدگی و یا مرگ متخصص یا خلبان شود.

Mega Breakdown: Train Overhaul
ابر تخریب: بازسازی قطار

Mega Breakdown: NYC Scrap Yard
ابر تخریب: کارخانه اوراق نیویورک
ظرف یک روز کارخانه اوراق نیویورک حدود یک میلیون و سیصد و شصت کیلوگرم آهن قراضه را تخریب و آنها را به تپه های فولادی چند میلیون دلاری تبدیل می کند.

در ادامه می توانید تصاویری از صحنه های مختلف این فیلم مستند همچنین توضیحات تکمیلی انگلیسی را مشاهده کنید.

A dam, a stadium, a bridge and an aircraft: Each was a challenge to build, but now that they've reached the end of the line, they're just as difficult and dangerous to tear apart. We'll take you inside the planet's biggest recycling projects - the tools.
EPISODE GUIDE

Mega Breakdown: NYC Scrap Yard
In just one day, this family run business will destroy three million pounds of scrap to create a multi-million dollar mound of steel.

   Mega Breakdown: The Italian Bridge
The Piacenza bridge, 40 miles south of Milan1. Since 1949 2 this steel and concrete bridge3 has connected the cities of Piacenza and Lodi4, spanning a remarkable 3,300 feet5 across the Po River6. But in 2009, a dangerous flood causes the Pos water level to rise more than 20 feet7.
  
Mega Breakdown: Speed
Many predators use speed to survive in the inevitable game of catch-me-if-you-can played out everyday in the wild. Speed increases the odds of winning.
  
Mega Breakdown: Prison
Break It Down is tackling one of its most formidable projects ever, a building that was made to be virtually impenetrable … the Riverfront State Prison in Camden, New Jersey.
  
Mega Breakdown: Phantom Jet
The F-4 Phantom has flown in Air Force squadrons from the United States, Europe and Asia. Its speed, agility, and firepower make it one of the most accurate and lethal fighter jets in the world.
   


Mega Breakdown: Train Overhaul

Mega Breakdown: NY Scrap Yard
In just one day, this family run business will destroy three million pounds of scrap to create a multi-million dollar mound of steel.
برای مشاهده ی پکیج های ویژه فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود رایگان فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ی سایت تخصصی فیلم های انیمیشن اینجا را کلیک کنید.
  محصولات مرتبط

مستند سفر کیهانی Imax: Cosmic Voyage

مستند مستقیم از ماه Discovery Channel Direct From The Moon

مجموعه ی کامل مستندهای علمی BBC Horizon

مستند جستجوی حیات در مریخ Discovery Channel Mars The Quest For Life

مستند محدودیت های بدن انسان Discovery Channel Human Body Pushing The Limits

مستند برخورد های کیهانی Discovery Channel Cosmic Collisions

  نظرات پيرامون اين محصول

نظري پيرامون اين محصول ثبت نشده است, شما مي توانيد به عنوان اولين نفر نظر خود را ارائه دهيد.

 ارسال نظر شما

نام
ایمیل
نظر شما
 
  اين محصول را به دوست خود پيشنهاد دهيد
شما مي توانيد اين محصول را به دوست خود معرفي نماييد , شايد دوست شما به اين محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)