جستجو:       جستجوی پیشرفته    ورود / ثبت نام      
 سبد خرید شما خالیست !

شنبه, 4 آذر, 1396    مستند ایده ی خطرناک داروین Darwins dangerous Idea
    
مستند ایده ی خطرناک داروین Darwins dangerous Idea
کد محصول: 1111275
1 عدد دی وی دی  

قیمت : 1,900  تومان
 
 مستند کامل سه قسمتی ایده ی خطرناک داروین

Darwin's dangerous Idea

کیفیت عالی

نمره ی 7.2 در فهرست سایت IMDB

لینک سایت IMDB:

http://www.imdb.com/title/tt1397248/

فرمت: DiviX

قابل اجرا در کامپیوتر و پلیرهای خانگی که قابلیت پخش فایل های DiviX را دارند

تعداد: 1 عدد دی وی دی


در این سری سه قسمتی فردی بنام آندره مارّ به جستجو درباره­ی میراث و تأثیر همزمان تئوری چارلز داروین مبنی بر تکامل بوسیله­ی انتخاب طبیعی می­پردازد. او برای بحث مجدد نظریات داروین و همعصرانش و آشکار کردن آنها، در هر کدام از فیلم­ها قصه­گوئی­های قاطع و زیرکانه را با بایگانی­ها ترکیب می­کند. او همچنان که از مکان­هایی در آمریکا، ترکیه، بلژیک و برلین دیدن می­کند به جستجوی لحظات کلیدی در سفر تغییر دهنده­ی زندگی داروین در کشتی سلطنتی بیگل در آرژانتین، شیلی و برزیل می­پردازد که اینها نقطه­ی مرکزی و اصلی داستان حماسی توسعه و تأثیر ایده­ی خطرناک داروین محسوب می­شوند. 

هر کدام از برنامه­ها راه­هایی را جستجو می­کنند که در آنها نظریه­ی داروین از جهان علم فراتر رفته و بطور مستقل مطرح می­شود. این سری­ها نشان می­دهند که آن نظریه هنوز هم این قدرت را دارد که برای ما الهام بخش باشد و در ما ایجاد چالش کرده و ذهن ما را به خود مشغول دارد.

 قسمت اول: جسم و روح  

 

اولین برنامه­ی ایده­ی خطرناک داروین به جستجو در مورد تأثیر ایده­های داروین بر مذهب و اخلاقیات می­پردازد. آندره مارّ کشف می­کند که قسمت مهمی از مأموریت بیگل، برگرداندن سه نفر از افراد بومی به سرزمینشان – "تیّرا دل فوئگو" در جنوبی­ترین قسمت آرژانتین – بوده است.  سالها قبل از اینکه او به گالاپاگوس برسد، آنها سؤالاتی را مبنی بر شکنندگی تمدن و اینکه معنای واقعی انسان بودن چیست در ذهن او بوجود آورده بودند. مارّ بررسی می­کند که چگونه داروین پس از برگشت به انگلیس ایده­هایش را بسط داده و سرانجام تئوریش را درباره­ی تکامل بوسیله­ی انتخاب طبیعی ارائه می کند.

 

ایده­های داروین بوسیله­ی تعدادی از اندیشمندان بزرگ قرون نوزده و بیست از قبیل کارل مارکس، فریدریش نیچه و زیگموند فروید پذیرفته و بکار گرفته شد. ما دریافتیم که ایده­های داروین به انگیزش سپاه قیصر در جنگ جهانی اول و نیز در متقاعد کردن دولت­مردان آمریکا برای کنار گذاشتن سیاست عدم دخالت در کشورهای دیگر و وارد شدن در درگیری، کمک کرده است. 

ما واکنشی شدید و رشدکننده را بر ضد ایده­های داروین توسط بنیادگرایان ادیان بزرگ جهانی در قرن بیستم دریافتیم. همزمان علم نشان می دهد که تئوری داروین مبنی بر انتخاب طبیعی همان اندازه که بر تکامل جسم­هایمان موثر است، بر رفتارمان هم که شامل اخلاقیات ماست هم تأثیر دارد. شواهد علمی قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد داروین با همه­ی ابعاد شگفتی، شکوه و خطراتش، انسانیت را به طبیعت بازگردانده است. 

 قسمت دوم: یکسانی تولد؟

 

بخش دوم کشفیات آندره مارِِّ جستجو درباره ی تأثیر ایده­های داروین بر علم و سیاست است. اولین بندرگاهی که داروین با بیگل سرکشی می­کند سالوادور در برزیل است- بندری برای عمده ی تجارت جهانی برده- تجربه­ی او در آنجا بر دیدگاه­های روشنفکرانه­اش مبنی بر آزادی، پیشرفت و تنفر از بردگی، صحه می گذارد. اما تئوری تکامل او که ریشه در این سفر حماسی اش دارد، باید جهانی از درگیری، ظلم و رقابت را توصیف می­کرد. این تئوری بوسیله­ی برخی از مستبدانه­ترین جریان­های اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیست مورد سوء استفاده قرار گرفت: عبارت "بقاء اصلح" کمک کرد تا تئوری داروین بعنوان توجیهی علمی برای علم اصلاح نژاد انسان، پیشبرد عقیم سازی و همچنین قتل عام بکار گرفته شود. اما بعد از جنگ جهانی دوم تئوری داروین در اعلامیه سازمان ملل درباره­ی نژاد، معنای بهتری پیدا کرد: این اعلامیه نظریه داروین را که می­گوید همه­ی انسانها اعضاءِ یک نژاد بوده و شایسته­ی رفتار برابر هستند، تأیید می­کند.

 

این نظریه با کار شگفت­آور انجمنی یهودی بیشتر تقویت شد: این گروه از آزمایشات "دی­ ان­ اِی" و فرم­های بی­نام و داوطلبانه برای تولید مثل گزینشی استفاده کردند تا با این کار نوعی بیماری تضعیف­کننده را از جامعه­ی یهود ریشه­کن کنند. تست "دی اِن اِی" مرض نهایی نظریه­ی خطرناک داروین است. اما درس­هایی که از تاریخ گرفته­ایم می گویند که ما با انتخاب­های جدیدی روبرو هستیم که از ما می­پرسند با دانش داروین وقتی که با ژنتیک جدید مخلوط می­شود چه باید کرد و اینکه تست "دی اِن اِی" هنوز هم بعنوان یک چالش بزرگ سیاسی و اجتماعی به قوت خود باقی است. 

 قسمت سوم: مرگ و زندگی  

 

مرگ و زندگی به جستجو درباره­ی تأثیر نظریات داروین بر درک ما از معنای انقراض و رابطه­ی درونیِ بین حیات­های موجود بر روی زمین و محیط اطراف می­پردازد. داروین درس­های زیادی از فسیل­های غول­پیکر حیوانات منقرض شده­ای که در آرژانتین و شیلی یافته بود، آموخت. او سرانجام این حقیقت ناخوشایند، که نتیجه­ی منطقی تکامل کامل نیست، را بر ما آشکار کرد: انقراض یک گونه، زمینه­ی زمینه­ی محیطی برای بوجود آمدن گونه­های جدید را فراهم می کند. همچنین تئوری داروین دانشی حیاتی به ما می­دهد که می­توانیم از آن برای طولانی کردن موجودیت گونه­ی خودمان بوسیله­ی احترام گذاشتن به روابط درونی بین همه­ی عناصر جهان طبیعی و محیط، کمک بگیریم.

 این داستانی است که در آن نظریات داروین با اشتیاق فراوان بوسیله­ی پیروان او در طول قرن بیستم مورد استفاده قرارگرفت. اما انسانیت شانس خود را برای آگاه شدن و کاهش تأثیر مخرب خود بر گیاهان، یکی پس از دیگری از دست می­دهد. در نتیجه ما ششمین انقراض حیات را در زمین به راه انداخته­ایم. ما به این نتیجه رسیده­ایم که باید درباره­ی این قضیه بوسیله­ی حفظ و نگهداری فضاهای خاص بوم شناختی مانند جنگل­بارانی­های خاص که بعضی از آنها جزء زاینده­ترین مهدهای تکامل هستند، کاری انجام دهیم.این برنامه می­تواند در مورد دانشی که چارلز داروین در تئوری تکامل خود به ما داده است، یک هشدار و در عین حال مایه­ی خوشحالی باشد. این امر تأکید می­کند که تئوری داروین به مطلع کردن ما از درکمان درباره­ی خودمان و سیارات اطرافمان و پیچیده کردن روابط درونی بین همه­ی حیات­ها در زمین ادامه می­دهد.برای مشاهده ی پکیج های ویژه فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود رایگان فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ی سایت تخصصی فیلم های انیمیشن اینجا را کلیک کنید.  محصولات مرتبط

مستند محدودیت های بدن انسان Discovery Channel Human Body Pushing The Limits

مستند پروژه NIM

مجموعه ی کامل مستند علم مبارزه National Geographic HD: Fight Science and Fight Master

مستند بدن انسان The Human Body

مستند سم، قاتل طبیعت PBS HD: Venom Natures Killer

مستند به بند کشیده شده

  نظرات پيرامون اين محصول

نظري پيرامون اين محصول ثبت نشده است, شما مي توانيد به عنوان اولين نفر نظر خود را ارائه دهيد.

 ارسال نظر شما

نام
ایمیل
نظر شما
 
  اين محصول را به دوست خود پيشنهاد دهيد
شما مي توانيد اين محصول را به دوست خود معرفي نماييد , شايد دوست شما به اين محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)