جستجو:       جستجوی پیشرفته    ورود / ثبت نام      
 سبد خرید شما خالیست !

جمعه, 24 آذر, 1396    مستند ساخت کانال پاناما Panama Canal
    
مستند ساخت کانال پاناما Panama Canal
کد محصول: 1111262
1 عدد سی دی  

قیمت : 2,000  تومان
 
 


 

 

مستند ساخت کانال پاناما

Panama Canal

فرمت: DiviX

قابل اجرا در کامپیوتر و پلیرهای خانگی که قابلیت پخش فایل های DiviX را دارند

زبان اصلی

تعداد: 1 عدد CD

این مستند به بررسی چگونگی ارائه،پیاده سازی و مراحل عملیاتی ساخت پروژه ی عظیم کانال پاناما می پردازد و تو ضیحاتی جامع و تصاویری بسیار کاملی از ویژگی های این شاهراه حیاتی ارائه می دهد. کانال پاناما آبراهه‌ای مصنوعی ای است که در پاناما قرار دارد و دو اقیانوس اطلس و آرام را به یکدیگر متصل می‌کند.


کانال پاناما یک آبراه غیرطبیعی است که توسط انسان در کشور پاناما به وجود آمده و اقیانوس آرام را به اقیانوس اطلس ارتباط می‌دهد. این آبراه که در جریان یکی از بزرگ‌ترین و دشوارترین پروژه‌های مهندسی در جهان ایجاد گشته است یکی از سرشناس‌ترین و مهم‌ترین آبراه‌های جهان است.  ساخت این کانال که از آن به عنوان یکی از پیچیده‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه‌های مهندسی تاریخ یاد می‌شود تاثیر به سزایی بر صنعت کشتیرانی میان دو اقیانوس داشته است.


انجمن مهندسان عمران آمریکا این آبراهه را یکی از عجایب هفتگانه دنیای مدرن نام‌گذاری کرده است.  در شرایطی که راه معمولی کشتیرانی میان شهرهای نیویورک و سان فرانسیسکو ۲۲۵۰۰کیلومتر مسافت دارد، عبور از آبراه پاناما این مسافت را به ۹۵۰۰کیلومتر کاهش می‌دهد.  ایده اولیه ایجاد یک آبراه در کشور پاناما به قرن ۱۶ باز می‌گردد و اولین تلاش برای ایجاد این آبراه به سال ۱۸۸۰ و به رهبری فرانسوی ها مربوط می‌شود. پس از شکست این پروژه که به کشته شدن ۲۱۹۰۰ کارگر انجامید پروژه نهایی توسط آمریکایی ها ادامه یافت و در حدود سال ۱۹۰۰ به انجام رسید تا سرانجام آبراه در سال ۱۹۱۴ برای استفاده باز گردد.


  ایجاد این آب راه ۷۷کیلومتری با دشواری‌های بسیاری همراه بود، به نحوی که پس از پایان کار در مجموع ۲۷۵۰۰ کارگر (در مجموع دروه کار فرانسوی‌ها و آمریکایی ها) جان خود را از دست داده بودند. پس از گشایش آب‌راه موفقیت شگرفی را به دست آورد و توانست انقلابی در تجارت دریایی پدید آورد. تنها در سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۴۰۱۱ شناور جمعا به ظرفیت ۲۷۸٫۸ میلیون تن کالا از این آب راه عبور کردند که این آمار به معنی عبور حدود۴۰ شناور در یک شبانه روز است. در گذسته كشتی ها برای عبور از اقیانوس آرام به اطلس مجبور بودند آمریكای جنوبی را دور بزنند اما پس از ایجاد این كانال به طور مستقیم از اروپا به آمریكا و از آنجا به آسیای شرقی می روند.   


 از زمان افتتاح کانال پاناما، این آبراهه بسیار موفق بوده است و ترانزیت کشتی‌ها در آن ادامه دارد. این کانال می‌تواند شناور‌های مختلفی را در خود جای دهد؛ از قایق‌های بادبانی کوچک گرفته تا کشتی‌ها عظیم اقیانوس‌پیما. به بزرگ‌ترین اندازه کشتی‌هایی که از این کانال می‌توانند عبور کنند پاناماکس گفته می‌شود، این اندازه کشتی‌ها به استانداردی در صنعت کشی‌سازی تبدیل شده است و امروزه کشتی‌ها به عصر پیش از پاناما و قبل از آن تقسیم ی‌شوند. 


 


توضیحات انگلیسی:


Share the drama as daring adventurers from 97 countries attempt a seemingly impossible feat— to cut through Panama's hostile terrain and join the Atlantic and Pacific oceans! By succeeding, they halve the distance of coast-to-coast water travel— but formidable obstacles had to be conquered. See workers battle deadly swamps and risk their lives to blast apart enormous boulders blocking their way. Witness the massive fumigation campaign to wipe out the dreaded yellow fever and rampant malaria. And marvel as these determined men find an extraordinary way to move the ocean waters up and over impassable mountains! Rare archival footage and exciting recreations bring one of American's greatest untold stories of adventure to life in Panama Canal: The Brave Who Built the Impossible.
برای مشاهده ی پکیج های ویژه فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود رایگان فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ی سایت تخصصی فیلم های انیمیشن اینجا را کلیک کنید.  محصولات مرتبط

مستند حقیقت پشت حلقه های گندم The Truth Behind Crop Circles

مستند نیمه تاریک اورست The Dark Side Of Everest

مستند جنبه ی وحشی دولفین ها Dolphins The Wild Side

مستند ابر شهرها National Geographic: Megacities

مستند مراحل ساخت رولز رویس Megafactories: Rolls Royce

مستند مراحل ساخت مرسدس بنز - Ultimate Factories: Mercedes Benz 2011

  نظرات پيرامون اين محصول

نظري پيرامون اين محصول ثبت نشده است, شما مي توانيد به عنوان اولين نفر نظر خود را ارائه دهيد.

 ارسال نظر شما

نام
ایمیل
نظر شما
 
  اين محصول را به دوست خود پيشنهاد دهيد
شما مي توانيد اين محصول را به دوست خود معرفي نماييد , شايد دوست شما به اين محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)